ordforandeklubba_header

Här hittar du kontaktuppgifterna till Kyrkorådet.

Vill du skicka skrivelser, förslag eller liknande till kyrkorådet är adressen:

Kyrkorådet
Brännkyrka församling
Box 64
125 22 Älvsjö

Kontaktpersoner

Bo Larsson (S)

Kyrkorådets ordförande

E-post: 232larsson@telia.com

Telefon: 070-647 10 82

Anita Lundin (BA)

Kyrkorådets vice ordförande

E-post: anita-lundin@comhem.se

Telefon: 08-88 57 13

Henry Holmström (S)

Ledamot, kyrkorådet

E-post: henry.holmstrom@telia.com

Telefon: 070-379 73 03

Evy Kjellberg (C)

Ledamot, kyrkorådet

E-post: evy.kjellberg@centerpartiet.se

Telefon: 070-340 47 63

Magnus Jarnling (MPSK)

Ledamot, kyrkorådet

E-post: magnus.jarnling@gmail.com

Eva Jarenius (FEBB)

Ledamot, kyrkorådet

E-post: eva@jarenius.se

Telefon: 0704-32 39 14

Gunnar Stjärneback (BA)

Ledamot, kyrkorådet

E-post: gunnar.stjarneback@comhem.se

Telefon: 08-647 02 47

Staffan Törnqvist (FEBB)

Ledamot, kyrkorådet

E-post: staffan@febb.nu

Hans Åke Carlson (FEBB)

Ersättare, kyrkorådet

E-post: hansake.carlson@gmail.com

Telefon: 073-379 17 33

Elisabeth Halldén (S)

Ledamot, kyrkorådet

Telefon: 0704-712 363

Risto Hurskainen (MPSK)

Ersättare, kyrkorådet

E-post: risto.hurskainen@live.se

Ing-Mari Laingren (C)

Ersättare, kyrkorådet

E-post: ing.mari.laingren@telia.com

Telefon: 08-647 97 14

Ulla LeVau (FEBB)

Ersättare, kyrkorådet

E-post: ulla.levau@gmail.com

Tore Sandberg (S)

Ersättare, kyrkorådet

E-post: tore_sandberg@yahoo.se

Helena Stenbeck Nilsson (BA)

Ersättare, kyrkorådet

E-post: helenabrushane@gmail.com

Telefon: 0730-845 940

Inger Swahn (FISK)

Ersättare, kyrkorådet

E-post: catinger@hotmail.com

Telefon: 0707-680 086

Kerstin Tärnholm (S)

Ledamot, kyrkorådet

E-post: kerstintarnholm@spray.se

Ann-Marie Viberg Gustavsson (BA)

Ersättare, kyrkorådet

Telefon: 08-86 33 41

Mimmi Fritiofzon (S)

Ersättare, kyrkorådet

Telefon: 070-722 89 72

Iréne Lind (S)

Ersättare, kyrkorådet

Telefon: 070-576 20 63