http://brannkyrka.org/wp-content/uploads/2012/05/kontakt_section_header.jpg

Präster

Johan Blix

Tf kyrkoherde

johan.blix@svenskakyrkan.se

0725-87 29 60

Ann-Christine Janson

Präst

ann-christine.janson@svenskakyrkan.se

08-447 11 30

Jean-Luc Martin

Präst

jean-luc.martin@svenskakyrkan.se

08-447 11 11

Cecilia Thunberg

Präst

cecilia.thunberg@svenskakyrkan.se

08-447 11 42

Ellen Schelin

Barn- och familjepräst (föräldraledig)

ellen.schelin@svenskakyrkan.se

08-447 11 13

0736-71 21 00

Alexandra Skeppström Sundman

Ungdomspräst

alexandra.skeppstrom.sundman@svenskakyrkan.se

08-447 11 27

Nicklas Fredlund

Präst

nicklas.fredlund@svenskakyrkan.se

08-447 11 94

070-632 94 01

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Clara Lindberg

Präst

clara.lindberg@svenskakyrkan.se

08-447 11 03

Eva-Lisa Söderström, präst

Eva-Lisa Söderström

Vik. barn- och familjepräst

eva-lisa.soderstrom@svenskakyrkan.se

08-447 11 44

0708-71 12 60

http://brannkyrka.org/wp-content/uploads/2012/05/kontakt_section_header2.jpg

Diakoner

Ingeborg Wandt

Diakon

ingeborg.wandt@svenskakyrkan.se

08-447 11 28

073-631 92 07

Michael von Langenberg

Diakon

michael.vonlangenberg@svenskakyrkan.se

08-447 11 16

Pia Palmin Svanlund

Diakon

pia.palmin@svenskakyrkan.se

08-447 11 04

http://brannkyrka.org/wp-content/uploads/89_header.jpg

Musiker

Robert Zelizi

Organist

robert.zelizi@svenskakyrkan.se

08-447 11 17

Markus Melin

Organist

markus.melin@svenskakyrkan.se

08-447 11 29

Robin Spurrier

Kantor

robin.spurrier@svenskakyrkan.se

08-447 11 35

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Helena Holmlund

Organist

helena.holmlund@svenskakyrkan.se

08-447 11 06

http://brannkyrka.org/wp-content/uploads/kontakt_section_header_pedagoger.jpg

Pedagoger

Helena Larsson

Pedagog

helena.larsson1@svenskakyrkan.se

08-447 11 31

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Ingemar Cederlund

Församlingspedagog

ingemar.cederlund@svenskakyrkan.se

08-447 11 23

073-965 66 59

Lovisa Oscarson

Församlingspedagog

lovisa.oscarson@svenskakyrkan.se

08-447 11 05

070-917 01 65

Kalle Sjöholm

Pedagog

karl.sjoholm@svenskakyrkan.se

08-447 11 07

073-354 04 81

Tania Lidell

Pedagog

tania.lidell@svenskakyrkan.se

08-447 11 32

http://brannkyrka.org/wp-content/uploads/101_header.jpg

Övriga

Staffan Agesand

Administrativ chef

staffan.agesand@svenskakyrkan.se

08-447 11 12

Sissella Helgesson

Enhetschef

sissella.helgesson@svenskakyrkan.se

08-447 11 54

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Birgitta Bäuml

Ekonom

birgitta.bauml@svenskakyrkan.se

08-447 11 02

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Jimmy Nordkvist

Fastighetsskötare

jimmy.nordkvist@svenskakyrkan.se

08-447 11 15

Mengesha Mekasha

Vaktmästare

mengesha.tadesse@svenskakyrkan.se

08-447 11 36

Lars Danielsson

Vaktmästare

lars.danielsson@svenskakyrkan.se

08-447 11 24

Hans Qviström

Vaktmästare

hans.qvistrom@svenskakyrkan.se

08-447 11 33

Åsa Laurén

Reception, löner, leverantörsreskontra

asa.lauren@svenskakyrkan.se

08-447 11 18

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Lisbeth Sundvall

Husmor

lisbeth.sundvall@svenskakyrkan.se

08-447 11 43

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Karin Vergara

Husmor

karin.vergara@svenskakyrkan.se

08-447 11 21

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Husmor

Här når du alltid tjänstgörande husmor

husmor.brannkyrka@svenskakyrkan.se

08-447 11 19

Kajsa Larsson

Familjerådgivare, tf enhetschef

kajsa.larsson@svenskakyrkan.se

08-447 11 14

0736-71 20 84

Eva Ekerhov

Familjerådgivare

eva.ekerhov@svenskakyrkan.se

08-447 11 25

0739-68 06 80

Lennart Melander

Vik. familjerådgivare

lennart.melander@svenskakyrkan.se

08-447 11 55

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Yonas Habtit

IT

yonas.habtit@svenskakyrkan.se

0733-52 11 27

Kari Malmström

Kommunikatör

kari.malmstrom@svenskakyrkan.se

08-447 11 09

Erik Stenseke

Webbredaktör

erik.stenseke@svenskakyrkan.se

08-447 11 98

0725-43 11 98

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Mona Kailokari Goliats

Administrativ assistent, bokning

mona.kailokarigoliats@svenskakyrkan.se

08-447 11 08 / Må-fre: 9.00-15.00

Maria Tjärnberg

Kyrkobokföringsassistent, bokning

maria.tjarnberg@svenskakyrkan.se

08-447 11 10 / Må-fre: 9.00-15.00